انسان عجیب

این انسان برای زنده ماندن در تصادفات طراحی شده است

مجله علمی ایران: به لطف افزایش استانداردهای ایمنی در دنیا، رانندگی و خطرات آن به گونه‌ای امن شده است که در هیچ برهه‌ی زمانی بدین شکل نبوده است؛ اما با این وجود حوادث وسیایل نقلیه سهم بزرگی از جراحات و مرگ و میر انسان‌ها را شامل می‌‌شود.

با این حال در سال گذشته حداقل علت مرگ ۲۵/۱ میلیون نفر، حوادث رانندگی در سراسر جهان بوده است (خصوصا حوادث جاده‌ای). به طور کلی احتمال مرگ در یک تصادف جاده‌ای یک در ۵۰۰۰ است، در حالی که در حمل و نقل هوایی این احتمال یک در ۱۱ میلیون است.

کمیسیون حمل و نقل ( TAC ) استرالیا یک انسان تکامل یافته را به تصویر کشیده است و اظهار می‌کند این انسان هرچند غیر معمول اما به گونه‌ای خاص طراحی شده که در تمامی سوانح رانندگی زنده جان سالم به در می‌برد.

همانطور که اسمیس سونیان گزارش می‌کند: “این انسان عجیب الخلقه ساخته‌ی دست پارتیکا٬ هنرمند اهل ملبورن و کریستین کنفیلد یکی از جراحان بیمارستانی در ملبورن بوده که در نگاه اول بسیار وحشتناک و غیرقابل تصور است. این دو نفر در واقع یک هیولای فیزیکی طراحی کرده‌اند و او را گراهام نامیده‌اند.”

 اینکه این انسان طراحی شده فاقد گردن می‌باشد او را عجیب و غریب‌تر می‌کند و هنگامی که دلیل این طراحی را جویا شده‌اند، طراحان آن پاسخ داده‌اند که در تصادفات حتی با یک توقف ناگهانی گردن دچار آسیب جدی می‌شود و گراهام بدون گردن٬ حتی اگر ماشین با سرعتی بالا با چیزی برخورد کند دچار آسیب نخواهد شد و این تاثیر بسیار زیادی در حفظ سلامت مغز او دارد.

صورت تخت و دارای چربی‌اش اورا از هرگونه آسیب از ناحیه‌ی بینی که باعث مشکل تنفسی‌اش شود حفظ می‌کند. همچنین در بین دنده‌های او می‌توان حفره‌هایی را مشاهده کرد که به منظور جلوگیری از آسیب به اندام‌های داخلی طراحی شده و در واقع حکم کیسه‌ی هوا را دارد.

جو کالفیور ٬ مدیر اجرایی TAC در مصاحبه‌ای اظهار کرد: “اتومبیل‌ها بسیار سریع‌تر از انسان‌ها تکامل یافته‌اند و گراهام به ما نشان می‌دهد که در کشورهای پیشرفته‌ی دنیا، سیستم‌های جاده‌ای از امنیت بسیار بالایی برخوردارند و هر اتفاق و سانحه‌ای که رخ می‌دهد ناشی از سهل انگاری و اشتباهات خود انسان است.

منبع:‌ iflscience.com
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − هفت =