ساخت بزرگ‌ترین مرکز داده پاک دنیا در قطب شمال

ساخت بزرگ‌ترین مرکز داده پاک دنیا در قطب شمال

مجله علمی ایران : بزرگ‌ترین مرکز داده پاک دنیا که فقط با انرژی آب و باد نیرودهی می‌شود، در قطب شمال ساخته خواهد شد.

به گزارش دیلی میل، این مرکز “(Kolos)”کولوس نام دارد و در لبه‌های مرزی نروژ واقع خواهد شد. شرایط آب و هوای باثبات و سرد در شمال نروژ و نزدیکی این مرکز به آب، امکان خنک‌شدن طبیعی سرورهای این مرکز را فراهم خواهد کرد.

شرکت‌های اینترنتی از سرورهای بزرگ برای ذخیره‌سازی و مدیریت داده‌ها استفاده می‌کنند و در این بین، تجهیزات رایانه‌های قدرتمند آن‌ها مقادیر عظیمی گرما تولید می‌کنند بنابراین اکثر مراکز داده از سیستم‌های خنک‌کننده جهت خنک‌ماندن استفاده می‌کنند.

مرکز داده پاک Kolos از ویژگی‌های جغرافیایی شمال نروژ برای ارائه کارآمدترین خدمات مراکز داده استفاده می‌کند. چون مراکز داده با انتقادات روزافزون در ارتباط با مصرف برق زیاد و انتشار کربن روبرو هستند، Kolos  رویکردی به سمت انرژی پاک دارد و شرکت‌ها را در حمایت از تلاش جهت استفاده از انرژی تجدیدپذیر پشتیبانی خواهد کرد.

این مرکز از آخرین فناوری‌ها در حوزه امنیت مرکز داده بهره خواهد برد و از نوآورانه‌ترین مهندسان و کارشناسان فناوری استفاده خواهد کرد که به طور دائم بر خطرات امنیت سایبری جدید نظارت و آنها را مدیریت می‌کنند.

این مرکز داده باتپه‌هایی احاطه شده و این موضوع از آن در مقابل خطرات فیزیکی محافظت می‌کند؛ همچنین نزدیک بودن آن به منابع آبی خنک‌کنندگی طبیعی را به سرورهای این مرکز ارائه خواهد کرد.

گفته می‌شود این مرکز ۲ هزار تا ۳ هزار شغل جدید ایجاد خواهد کرد.

 منبع : ایسنا
One thought on “ساخت بزرگ‌ترین مرکز داده پاک دنیا در قطب شمال

  1. آ

    هنوز متوجه نشده اند بشر را نباید جایی راه بدهند؟این اکثریت بشرهای خودخواه است که با طمع،خودخواهی و خدانشناسی آلوده میکنند و همدیگر را میکشند.همدگر را بخاطر موفقیت درسی شغلی له میکنند و دخالت میکنند.گرنه سوخت ذغالی و کربن مورد حادی نیست…

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =