تکنولوژی تله‌پاتی را ممکن می‌کند

تکنولوژی تله‌پاتی را ممکن می‌کند

مجله علمی ایران : یک شرکت تازه‌تأسیس به‌تازگی از یک تکنولوژی پوشیدنی شبیه به کلاه اسکی رونمایی کرده است که می‌تواند افکار و احساسات را منتقل کند.

به گزارش CNBC، انتقال فکر از یک مغز به مغز دیگر، حرف زدن بدون نیاز به صدا یا انتقال چیزی که در ذهن دارید به شخصی مقابل شماست اما بدون نیاز به صحبت کردن، به‌ طور خلاصه تله‌پاتی نامیده می‌شود و یکی از جادوهای باستانی انسان است. از دیرباز جادوگران و افراد استثنائی و خداواره‌هایی وجود داشته‌اند که می‌توانستند فکر را بخوانند یا فکری را در سر شما بگنجانند. اینکه بتوانید تخیل و اندیشه خود را به‌ همان شکلی که در رویای درونی خود می‌بینید به دنیای بیرون منتقل کنید، خود یک توانایی هیجان‌انگیز است و اکنون این توانایی در مسیر تحقیق روی یک تکنولوژی پزشکی به‌ دست آمده است.

شرکت تکنولوژی اوپن واترز (آب‌های آزاد) که در سال ۲۰۱۶ توسط یکی از مدیران سابق فیس‌بوک و گوگل پایه‌گذاری شد، اکنون اعلام کرده که موفق به ساخت نوعی تکنولوژی پوشیدنی به‌شکل کلاه اسکی شده است که می‌تواند مغز یا هر اندام داخلی بدن را اسکن و محل و میزان آسیب احتمالی مانند خون‌ریزی را بیابد. این تکنولوژی که با هدف دسترسی سریع به سیستم تشخیص پزشکی طراحی شده است، مانند دستگاه MRI عمل می‌کند اما به‌ جای میدان مغناطیسی از اشعه مادون قرمز بهره می‌گیرد.

636352049637192438

روش کار به‌ این شکل است که LED‌های موجود در بافت کلاه، اشعه مادون قرمز را می‌تابانند و حسگرهای سوی دیگر، آن را دریافت و بررسی می‌کننند و سپس تصویر سه‌بعدی از آنچه براساس دمای اندام‌ها می‌بیننند را به دستگاه می‌فرستند.

نکته هیجان‌انگیز این است که این کلاه دوسویه عمل می‌کند و توانایی تمرکز تاباندن اشعه به نقطه‌ای خاص در داخل بدن را نیز دارد تا با استفاده از آن بتوان به تومورها حمله کرد. بنابر اعلام شرکت سازنده، این تکنولوژی می‌تواند تفکرات را هم به شکل تصویر درآورد و پژوهشگران در حال کار روی توسعه این توانایی هستند تا در آینده بتوانند از آن بهره بگیرند.

داشتن توانایی تصویرسازی از فکرها کاربردهای بسیار هیجان‌انگیزی خواهد داشت. تصور کنید یک کارگردان یا یک دکورساز می‌تواند آنچه در ذهن می‌بیند را به یک پرینتر سه‌بعدی بفرستد تا بلافاصه ساخته شود یا اینکه افکار و احساس فردی از راه تماس چشم، به فرد مقابل انتقال یابد.

ایلان ماسک، میلیاردر مشهور عرصه تکنولوژی نیز در یکی از شرکت‌های زیرمجموعه خود در حال کار روی تکنولوژی مشابهی‌ است که با یک تراشه بسیار ریز و کاشته‌شدن آن در بدن کار خواهد کرد.

منبع : آنا
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 12 =