legoastronauts_1024

راهنمای تور فضایی ، شغلی بسیار جذاب در سال ۲۰۲۵

مجله علمی ایران: پیش بینی می‌شود که در اواسط سال ۲۰۲۰ سفری مقرون به صرفه و جذاب راه‌اندازی  خواهد شد؛ سفری به مدار زمین که در آن گردشگران می‌توانند موارد جالبی از فضا که طی ۶۰ سال گذشته به دست آماده را مشاهده کنند.

برای رفت و آمد این سفر قطعا نیازمند فردی است که توضیحاتی داده و مسئول این سفر باشد و به مسافران فضایی بگوید که اوضاع از چه قرار است.

این تنها یکی از چندین شغل پیش بینی شده در سال ۲۰۲۵ است که توسط مجلهtomorrow jobs  با همکاری مایکروسافت و مشاوران در این ماه منتشر شده است. هدف از انتشار این پیش بینی این بوده است تا اعلام کنند که برای بسیاری از دانش آموزان امروز، قطعا شغل‌های متفاوتی در آینده وجود خواهد داشت.

پس بنابراین با رونمایی این شغل چه شغل‌های دیگری در سال ۲۰۲۵ ایجاد خواهند شد؟

بسیاری از افراد در مورد اینکه ربات‌ها تا چند سال آینده به‌طور کلی جای انسان را می‌گیرند صحبت می‌کنند و اینکه بسیاری از شغل‌ها مفهوم کنونی خود را از دست خواهند داد. اما دانشمندان بر این باورند که با توجه پیشرفت تکنولوژی بازهم کارهایی وجود خواهد داشت که ربات‌ها از اجرای آن عاجزند.

یک مهندس رباتیک و متخصص هوش مصنوعی دراین‌بارهمی‌گوید: “هرچه تکنولوژی پیشرفت کند، بازهم ربات‌ها نمی‌توانند بطور کلی شبیه به انسان رفتار کنند و واکنش‌های مناسبی نشان دهند. به‌طور مثال اخلاقیات انسان‌ها را هیچگاه نمی‌توان شبیه سازی کرد، برای اثبات این قضیه به افکار عمومی که خیلی هم مهم و ضروری می‌باشد کشور آلمان ۲۶۳ میلیون دلار اختصاص داده است به ویژه اینکه ارتباطات دیجیتال در حال تکامل است. باید این را نیز افزود که محققان باید مهارت‌های فناوری پیشرفته را با علوم انسانی بیامیزند، تا با استفاده از آخرین تکنولوژی بتوانند بهترین نتیجه را بگیرند.

اثبات این قضیه باعث افزایش شهروندان دانشمند می‌شود و این خودش کمک زیادی به درک تکنولوژی برای عموم مردم می‌کند. فراتر از اینکه این اتفاق باعث می‌شود تا راه حل‌هایی برای چالش‌های تکنولوژی و پزشکی بیابیم. در سال ۲۰۲۰ تعداد شهروندان دانشمند به‌طور باور نکردنی افزایش می‌یابد و این خود یک حرفه‌ی مناسب برای میلیون‌ها نفر به شمار خواهد رفت.

گزارش مشترک بین مایکروسافت و آینده‌ی آزمایشگاهی نشان می‌دهند که تنوع شغلی در آینده بسیار زیاد خواهد شد و با وجود شغل‌های مجازی و استفاده از ظرفیت ذخیره سازی مغز انسان و عملکر استراتژیست بزای بازسازی اکوسیستم و تدابیر کشف منابع انرژی جدید احتمالا تقریبا هیچ فردی بیکار نخواهد بود.

موضوع مشترکی که اینجا مورد بحث است ، نیاز به متفکران خلاق و ترکیبی از مهارتهای فنی و غیر فنی می‌باشد  که دانشگاه‌های پیشرو در پی تعلیم و تربیت این افراد برای آینده هستند.

منبع: sciencealert.com
One thought on “راهنمای تور فضایی ، شغلی بسیار جذاب در سال ۲۰۲۵

  1. پارسا

    متن های که مینویسید هیچ ربطی که تیتر اون متن نداره و چندین بار این اتفاق افتاده توی این سایت
    توی این متن هیچ چیزی درباره تیتر نوشته شده گفته نشد.
    اگر توانایی نوشتن ندارید این کارو به یه فرد خبره تری واگذار کنید

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پانزده =