Untitled

گل جسد، هرچند متعفن اما بالاخره شکوفه می‌دهد (ویدئو)

مجله علمی ایران: به طور معمول٬ پوسیدگی گوشت موجب ایجاد بوی تعفن می‌شود اما امروز در باغ گیاه شناسی نیویورک ( NYBG ) شکوفه دادن گل جسد – که بسیار بد بو است – دلیلی برای برگزاری جشنی بزرگ شده است .
گل جسد٬ در هر ۷ تا ۱۰ سال یک بار شکوفه می‌دهد و اولین باری است که این گل خاص و نادر در باغ گیاه‌شناسی نیویورک شکوفا می‌شود .
به محض اینکه در شب گذشته این جوانه شروع به باز شدن کرد نمایندگان NYBG و خبرگزاری توییتر اعلام کردند  که هیچ ترفندی در کار نیست و گل جسد نهایتا شکوفا شده است .
باغ گیاه شناسی نیویورک اعلام کرد که گردشگران و مهمانان می‌توانند به بازدید این گیاه بروند و همچنین مسئولین مردم را به بازدید از این گیاه نادر تشویق کردند .

دانشمندان گل جسد را به غولی بدشکل نیز تشبیه کرده‌اند و جالب است بدانید باغ گیاه شناسی نیویورک این گل را در میان گل‌های بومی در آب و هوای گرم و مرطوب اندونزی قرار می‌دهد و می‌گوید ارتفاع این گل‌ها بین ۶ الی ۱۲ فوت ( ۲ و ۴ متر ) می‌باشد.
در واقع این گیاه دارای چند گل است که در اطراف ساقه‌ی خوشه وجود دارند این گل دارای گلبرگ‌هایی است که درونشان قرمز تیره و شبیه به دامن می‌‌باشند.
شکوفه‌ی این گل ممکن است مدت زمان کوتاهی عمر کند اما مردم می‌توانند جریان زندگی کوتاه و جالبش را از نزدیک تماشا کنند . چرا که از آخرین باری که یک شکوفه از این گل نادر نمایان شده است نزدیک به ۸۰ سال پیش است.

منبع: livescience.com
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + چهارده =